Rumunsko

7. června 2016 v 5:57 | EliPoli |  Cestování

Expedice Rumunsko

28.května - 6.června 2016Malá ochutnávka z roudtripu napříč Rumunskem..Ve dvou jsme se vydali objevovat krásny divoké panenské přírody do nedalekého Rumunska.
Měli jsme stanoveny určité místa, kam bychom se chtěli mrknout, ale zbytek cesty jsme jeli takzvaně na punk. Nechali jsme osudu volnou ruku a užívali si výlet :)
Jeden večer se nám dokonce naskytla možnost trochu přičichnout a hlavně ochutnat místní kulturu ve společnosti pasáků stáda ovcí, co se uchýlili na noc i se stádem na stejný kempingový plácek jako my.
Škoda, že si z toho večera tak málo pamatuji.. :D
Jeden den jsme strávili u překrásného jezera, kde nás nad ránem poctil svojí přítomností méďa, který si šel očichat vetřelce a prozkoumat tu divnou věc (stan).
I přes to, že byl už červen, těšně před začátkem letní sezóny, nám cestu mnohdy znesnadnil sníh, díky kterému bylo značné množství cest uzavřených. Nicméně nakonec se nám stejně podařilo dostat se všude tam, kam jsme chtěli
Navštívili jsme krásné pohoří, jeli po nejkrásnější silnici světa, byli jsme na Drákulově hradu (v tom opravdovém, historickém), měli jsme možnost nahlédnout do života řeholnic v jednom z klášterů, kde jsme dostali od moc milé a roztomilé sestry náramky pro štěstí, které tam společně s dalšími věcmi sama vyráběla, dále jsme spatřili přírodní vodopád pramenící ze skály a mnoho dalších netradičních a osobitých míst.

Rumunsko je pro mě typické v několika ohledech: pastevectví - stádo přecházející silnici je denní rutina, podobně jako povoz s koňským dvojspřežím, náboženství - silně věřící stát, nádherně vymalované modlitebny 1x1m poblíž cest jsou velice časté, psy - denně jsme viděli desítky potulujících se psů, ale ani z jednoho nešel strach, jsou nejspíš zvyklí od turistů, že dostávají jídlo a tak jsou to takový podvraťáci, ikdyž bezdomovci - nejednou nám jejich přítomnost zachránila život, když nás upozornili před blížícím se medvědem, vlastenectví - vlajky, vlajky všude, kam se podíváš


Názorný příklad toho, jak to v Rumunsku chodí s předností na silnici :)

Ono jezero a kouzelná duha, která se vytvořila pár metrů od nás. Kdo může říct, že viděl na konec duhy? :)

No není to nádhera? :)

Tak si to tak štrádujem a najednou jsem udělala krok a nohou jsem se propadla o půl metru níže :D


Nechybělo ani pohádkově vypadající horské jezírko.

Nádržojezero a všudepřítomné hory :)


Nádržojezero a všudypřítomné hory II.

Naše štěstí se projevilo i v den, kdy jsme se vydali k druhému pohoří. Práve v ten den se po té samé trase projela i úklidová četa a odhrnula sníh z cesty. Bylo ho tam vcelku dost :)

A na tohohle rošťáka jsme si udělali výlet :)

Nakonec bylo naše úsilí odměněno v podobě krásného výhledu širokodaleko.
(hora byla ve výšce zhruba 2000 m.n.m.) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama