Leicester

8. června 2016 v 4:42 | EliPoli |  Cestování

Výlet do Anglie

27.února - 2.března 2016


Vydala jsem se neznámo kam za neznámo kým. Poprvé v životě jsem cestovala sama. Po prvé jsem letěla sama. Poprvé jsem jednala na vlastní pěst a víte co? Vyplatilo se :)


V zimě jsem se seznámila úplnou náhodou s jedním moc příjemným veganem, za kterým jsem o pár měsíců později vyrazila na výlet až do Anglie. Přísahám, až do poslední vteřiny jsem si nebyla stoprocentně jistá, že se na mě nevyprdne a já nevystoupím z autobusu, do kterého jsem nasedla na letišti, do zcela neznámého města a nebudu tam čekat a stát jak Y. :D Řeknu vám, bylo to o nervy, ALE... boží ^^
Strávila jsem v Lestru jarní prázdniny, ty nejlepší jarní prázdniny. :)
Charlie mi během pobytu vysvětlovat, jak to v Anglii chodí, jací jsou tam lidé, co je tam zvykem, jak probýhá klasický den, co je na Anglii super a co je naopak v Anglii na prd. A závěr? :) Od podzimu tam budu na čas bydlet.
Leicaster je specifický v tom, že je to jedno z vyhlášených veganských městeček v Evropě a měl by tam být také jeden z největších evropských trhů s ovocem a zeleninou. Takže jsme se celý týden furt něčím cpali, protože tam mají na každé ulici nějaký vegan obchůdek/restauračku.. :D
Další specifikum Lestru je to, že je to královské město :) Ano, bydlel tu Rychard III. a myslím, že hlavně díky této skutečnosti se ve městě dochovala řada typicky anglických budov a celé městečko má takový historický nádech i přesto, jak multikulturní a moderní je :)


Kámoš z letiště.
Ale první s kým jsem se dala v Anglii na letišti do řeči byl pán u pasové kontroly, šel z něj strach.. :D Ovšem jen do doby, než zmerčil moji placku Boba Marleyho na kabátě, poté mi začal zpívat a vrtět se u "No woman, no cry"..
Labutí princové si střeží svoje malé království v podobě malého jezírka v jednom z tamnějších parků.

Andělské jsou to stvoření..

Óbr krásnej parčík zničehonic uprostřed města?
Ano, v Lestru ano :) Na kopečku, kde stojím stála totiž v dobách Richarda III. vojenská nemocnice kolem které byla vybudovaná zahrada pro pacienty. A právě ta tvoří základy tohoto rozkošného parčíku.
Za libru nakoupit misku zeleniny/ovoce, mango tak šťamnatý, že když jste se zakousli šťáva lítala všude kolem, cibule třikrát větší jak u nás, pomeranče slaďoučký jak med a mnoho dalších dobrot k dostání v únoru..?
Ano, v Anglii je všechno možné :)

Po celém městě byly moc krásné pouliční lampy..
.. fakt.Během mé návštěvi si nechal kamarád vytetovat znak města na zápěstí.


..ukázka leicesterského street artu :)


.
.
.

A na závěr suvenýrek.. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama